Para Nasıl Kazanılır ve Para kazanma Yolları

Hadi Para Kazanalım !
Hadi para kazanalım, bakalım nasıl oluyor dediniz. Meraklısınız ve birde internette keşfedecek bir çok şey var diye içiniz içinize sığmıyor.

Ne zaman bir bilgiye ulaşmak isteseniz, ya da birşeyler öğrenmeye çalışsanız sizi bir çok defa yanıltan, yanıltmakla kalmayıp bıktıran sonuçlarla karşılaşırsınız.

Mesela google gittiniz ve search kutusuna "
para kazanma yolları" diye yazdınız. Hemen şu sonuçlar karşınıza çıkar;
 • Tıklayın 500$ kazanın!
 • Ayda en az 3000 YTL kazancınız olsun istermisiniz!
 • Tıklayın siz de kazanın ......

Para kazanmak tıklamakla olsaydı, inanın bunları yazanlar sabahlara kadar bilgisayar başında bu yazılara tıklardı. Haksızmıyım? niye altın yumurtlayan tavuğu bizlerle paylaşınlar ki.


Peki Internette Para kazanmak Mümkün mü?


Tabiki mümkün. Bu yazıyı da imkansızlıklardan bahsetmek için yazmadım. Ama şunu bilmelisiniz ki, normal hayatta para kazanmak için neler gerekiyorsa, internet ortamında da aynı kurallar hemen hemen geçerli. Sadece ortam biraz daha değişik o kdar. Peki neler yapmalısınız onlardan bahsedelim.

 1. Kendinize bir yol haritası çıkarın.Yani, Ne yapmak istiyorsunuz ne kadar kazanmak istiyorsunuz. Hiç bir başarı plansız programsız gelişi güzel olmaz.
 2. Eğer ürününüz yoksa, insanların ihtiyacı olabilecek,daha önce düşünülmemiş bir şeyler bulun (ahlaki kurallar çerçevesinde) ve bunları satın. internetten çok uygun fiyatlara bir çok şey satabilirsiniz. Hatta fikirlerinizi bile.

 3. Danışın, araştırın! Eşinizin dostunuzun fikirlerini çekinmeden alın. Fikrinizi çok detaylı olmadan anlatın. Reaksiyon ölçün (vazgeçmek için sebep aramayın). Onu geliştirin!

 4. Eleştirilere ve önerilere açık olun, kendinizi müşteri yerine koyun, satacağınız ürün eğer size nasıl sunulsaydı alırdınız?

 5. Gerçekten ihtiyaç olan farkedilmemiş belki de burnunuzun ucunda duran binlerce ürün ve fırsat var. Bunları nasıl satarım diye düşünün.

 6. Nerede (hangi web sitesi, sanal market) satacağınızı, sloganlarınızı, promosyonlarınızı, ikna eden, teşvik eden cümlelerinizi yazın.
 7. Fark yaratın, farkı olun, ama farklı olmayı amaç değil araç olarak edinin.
 8. Dürüst ve müşteri odaklı olun. Müşteri kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih edin. Bir müşteri memnunniyetsizliği, tahmini olarak 3500 potansiyel müşteri kaybına neden olur. Eğer sizden memnun kalırlarsa ve güvenirlerse, sizi mutlaka birilerine tavsiye ederler.

Değerli arkadaşlar, yukarıda da görüldüğü üzere, internetten zırt diye para kazanılmıyor. Bazı şartları ve yöntemleri var. İlerleyen yazılarımda sizlerle bu bilgileri paylaşacağım. Ama eğer ki illa da tıklayarak para kazanacağım diyorsanız, en azından bir tıklama için size ne kadar ücret verileceğini ve size kaç tıklama hakkı verildiğini öğrenin, bilin :).

--------------------------------------------------------------------

Öncelikle Bilmeniz Gereken*

Basit bir matematik kuralı vardır, Ne Kadar para kazanırsanız kazanın ,Eğer giderleriniz yani harcamalarınız, gelirlerinizden yani kazançlarınızdan büyükse batıyorsunuz demektir.

Size bu yazımda önermek istediğim bir e-dergi var...

 

Eğer para biriktiremiyorum, iki yakam bir araya gelmiyor gibi şikayetleriniz varsa, aşağıdaki linke tıklayarak e-dergiye abone olun. Size ilginç ve kolay para biriktirme stratejileri sunuyor.

Size her ay bir dergi gönderiyorlar. (bu dergiyi okumak için acrobat reader adlı programa ihtiyacınız var internetten bedava bulabilirsiniz)

Bu e-dergi ücretsiz, ve içerik olarak size sadece bilgi değil, uygulamaya yönelik eğitimler de veriyor (workshop diyorlar)

 

Param biriksin workshop serisi

Link http://www.parasalsorunlar.com/abone/

 

Bu web sitesine gidin ve mail adresinizi, abone olmak istiyorum butonuna bastıntan sonra girin, ülkenizi yazın tamamdır abone oldunuz.

Tavsiye ederim.

Diğer Linkler ;

Para Kazanma Yolları
http://www.parasalsorunlar.com/abone/

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !